O Nas

Galeria Szklana istnieje od czerwca 2010 roku. Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze kilka lat wcześniej podjął współpracę z Krakowską ASP. Powstanie galerii sztuki było więc pochodną doskonałej i owocnej współpracy. Gościmy artystów znanych i mniej znanych, Profesjonalistów i amatorów. Mamy w naszej galerii wystawy indywidualne i zbiorowe. Zawsze jest ciekawie, artystycznie i pięknie.
Strona galerii jest jeszcze w budowie. Stopniowo będą uzupełniane brakujące wystawy, fotogalerie i inne braki. Prosimy o cierpliwość i zapraszamy do częstego korzystania.

niedziela, maj 22, 2022
LAT
MIESIĘCY
WYSTAW
ARTYSTÓW

Zapraszamy na Aktualną Wystawę

 • Dobiesław Gała - Zator 2020
  Wernisaż, 23 września 2020, godz. 18:00
  Galeria Szklana, ROK Zator
  sample74
  z cyklu - Obszar Naruszony
  sample74
  z cyklu - Obszar Naruszony
  sample74
  z cyklu - Ciemna Strona Księżyca
  sample74
  z cyklu - Strefa Naznaczona
  sample74
  z cyklu - Obszar Naruszony
  sample74
  z cyklu - Ciemna Strona Księżyca

   Dobiesław Gała -  artysta rzeźbiarz, doktor sztuki, adiunkt na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby.
Urodzony w 1975 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończył Studia na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Został wyróżniony m.in.  stypendium Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, gdzie pracował pod kierunkiem słynnego Tima Scotta. Uzyskał dyplom w 2000 r. w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Stypendysta Ministra Kultury RP oraz laureat wielu prestiżowych nagród za twórczość artystyczną. Swoje prace prezentował na ponad 60 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

   

   

   

Nasze Wystawy

2020

2019

2018

Wystawy 2017

Grudzień 2017
Listopad 2017
Październik 2017
Wrzesień 2017

TERCHOWSKIE PEJZAŻE

Polsko-słowackie inspiracje folkowe - tradycja i współczesność - Zdjęcia z MFF Dni Janosika - Autor zdjęć: MILAN KOSEC

W ramach 55 Międzynarodowego festiwalu folklorystycznego Dni Janosika w Terchovej , na sześciu scenach zaprezentowało się prawie 1 300 uczestników ze Słowacji, Czech, Gruzji, Macedonii i Polski. Zdjęcia z MFF Dni Janosika Autor zdjęć: MILAN KOSEC Do kategorii młodych sześćdziesięciolatków ukradkiem w roku 2016 zaliczony zotał także fotograf, kamerzysta i reżyser Milan Kosec. Z okazji jego jubileuszu, w ramach Dni Janosika, miała miejsce wystawa zdjęć autora, poruszających właśnie tematykę i atmosferę tego międzynarodowego festiwalu folklorystycznego.

Wakacje 2017
Czerwiec 2017
Kwiecień 2017
Marzec 2017
Luty 2017
Styczeń 2017

Wystawy 2016

Wystawy 2015

Wystawy 2014

Wystawy 2013

Wystawy 2012

Wystawy 2011

Wystawy 2010

Zapraszamy do obejrzenia kilkudziesięciu zdjęć prac artystów, którzy gościli artystycznie w naszej galerii. Jest to tylko bardzo mały fragment naszych fotograficzno, dokumentacyjnych zbiorów. Więcej można obejrzeć w fotogaleriach poświęconych konkretnym wystawom.

KILKA ZDJĘĆ

Deklaracja dostępności cyfrowej dla strony www.galeriaszklana.pl


Wstęp deklaracji

Ośrodek Kultury w Zatorze zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony www.rokzator.pl

Dane teleadresowe jednostki:

Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze im. Jana Matejki

Plac Jana Matejki 1

32-640 Zator

Data publikacji strony internetowej: 2021-02-28

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-02-28

Strona www.rokzator.pl jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 

Ułatwienia na stronie

 • podwyższony kontrast (czarne tło, żółte litery)
 • możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
 • możliwość zwiększenia interlinii oraz odstępów pomiędzy literami
 • mapa strony

 

 

Data sporządzenia deklaracji

Deklarację sporządzono dnia 2021-02-28

Na podstawie samooceny i analizy dokonanej przez przeszkolonego pracownika

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Łukasz Dziedzic 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Telefon: 48794747584

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

Siedziba ROK Zator oraz budynki administrowane przez ROK Zator:

ROK Zator Plac Jana Matejki 1

Parking przed budynkiem ma miejsce dla niepełnosprawnych. Parter budynku odstępny dla osób poruszających się na wózkach. Ubikacja na parterze przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Sala Widowiskowa oraz Galeria dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Dom Ludowy Palczowice

Parter budynku dostępny dla osób poruszających się na wózkach. Ubikacja na parterze przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Dom Ludowy Rudze

Parter budynku dostępny dla osób poruszających się na wózkach. Sala Widowiskowa dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Ubikacja na parterze przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Dom Ludowy Podolsze

Parter budynku dostępny dla osób poruszających się na wózkach. Świetlica oraz biblioteka dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Dom Ludowy Graboszyce

Parter budynku odstępny dla osób poruszających się na wózkach. Ubikacja na parterze przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Orlik Palczowice

Pomieszczenia dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Ubikacja na parterze przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Dom Ludowy w Trzebieńczycach

Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Remiza OSP Zator

Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Poddasze budynku w Łowiczkach

Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Rynek 2

Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Biblioteka

Bibliotek posiada platformę dla wózka inwalidzkiego obsługiwaną przez pracownika. Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

Biblioteka w Laskowej (filia)

Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

 

CAZ

Parking przed budynkiem ma miejsce dla niepełnosprawnych. Parter budynku odstępny dla osób poruszających się na wózkach. Komunikacja pionowa dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach możliwa za pomocą windy. Winda posiada przyciski w języku Braille'a oraz komunikaty głosowe. Możliwy wstęp osoby korzystającej z psa asystującego.

PLAKATY

Plakatów zapowiadających otwarcia (bądź zamknięcia) wystaw w Galerii Szklanej jest już całkiem sporo. Mamy nadzieję, że uda się nam na stronie pokazać wszystkie.

Wystawę w Galerii Szklanej można zobaczyć zawsze w godzinach pracy ROK Zator. Jeżeli jest zamknięta, to prosimy pracownika ROK Zator o jej otwarcie.

KONTAKT